KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO

W dniu 03.07.2019r. nad Jeziorem Starogrodzkim wraz z Policją w ramach trwania kampanii społecznej Ministra spraw Wewnętrznych i Administracji oraz komendanta Głównego PSP „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” „BEZPIECZNE WAKACJE” strażacy z  JRG PSP w Chełmnie uczestniczyli w instruktażu w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, oraz pokazach sprzętu będącego na wyposażeniu JRG dla dzieci z „Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Toruniu”. Chętni uczestnicy akcji mogli spróbować własnych sił przy wykorzystaniu fantomu pod nadzorem ratownika, sami prowadzili resuscytację. W okresie wakacji prowadzone są akcje prewencyjne, których celem jest rozpowszechnianie informacji o odpowiednim zachowaniu się w sytuacji zagrożenia czy też bezpieczeństwa nad wodą. Przeprowadzono również kontrolę obiektów przeznaczonych do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży nad Jeziorem Starogrodzkim. Podczas wizyty ustalono bezpieczne miejsce zbiórki po ewakuacji, drogi dojazdowe do obiektów. Omówiono również zasady ewakuacji uczestników letniego wypoczynku w przypadku wystąpienia nagłych anomalii pogodowych.

Opracował: kpt. Tokarczyk Artur