„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

W ramach realizacji ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, w dniach 16, 19 , 20  listopada 2018 r. odbyły się spotkania i pogadanki w Szkołach Podstawowych Powiatu chełmińskiego w Gminie Papowo Biskupie ( Szkoła Podstawowa w  Dubielnie, Zegartowicach, Papowo Biskupie) oraz w Gminie Kijewo Królewskie ( Trzebczyk, Trzebcz Szlachecki, Brzozowo, Kijewo Królewskie). W trakcie prezentacji  grupie dzieci i młodzieży, Dowódca Jednostki bryg. Jakub Grzywacz oraz  Zastępca Dowódcy Jednostki w Chełmnie kpt. Artur Tokarczyk, przedstawili zagadnienia dotyczące zagrożeń  pożarowych  powstających w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych szczególnie w sezonie grzewczym oraz wyjaśniono dzieciom czym jest czad, jak powstaje i w których miejscach może wystąpić w budynkach mieszkalnych. Spotkania w szkołach są szansą dotarcia do świadomości młodych ludzi odnośnie istoty zagrożenia związanego z tlenkiem węgla. Edukacja najmłodszych jest najlepszą inwestycją w przyszłość.