Bezpieczne ferie w powiecie chełmińskim

24 oraz  25 stycznia 2019 roku strażacy KP PSP w Chełmnie w trosce
o bezpieczeństwo uczniów oraz realizując założenia kampanii pod nazwą „Bezpieczne Ferie”  na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim oraz w chełmińskim kinoteatrze “Rondo” przeprowadzili spotkania o charakterze prewencyjno-edukacyjnym dla dzieci i młodzieży.  Przedstawiono zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych w tym min.  jak w bezpieczny sposób można pomóc osobie znajdującej się w wodzie, jak prawidłowo zgłosić takie zdarzenie do służb ratowniczych, w jaki sposób pomóc osobie zmarzniętej i nieprzytomnej. Ponadto strażacy zaprezentowali sprzęt używany w ratownictwie wodno-lodowym.

Korzystając z okazji spotkania funkcjonariusze  w  ramach kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” przekazali również podstawowe informacje na temat zagrożeń związanych z wystąpieniem tlenku węgla. Uczestnicy spotkań mieli okazję sprawdzenia oraz doskonalenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Współorganizatorami spotkań były Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupim oraz Chełmiński Dom Kultury.
Zdjęcia KP PSP Chełmno